Milānas dizaina muzejs Triennāle

Milānas dizaina muzejs Triennāle

2013. gada 4. novembris

Par visnozīmīgāko apmeklējuma mērķi Milānā studija Fine Design, protams, izvēlējas dizaina muzeju Triennāle. Un ne tikai tāpēc, ka vasaras diena jūnijā tur ir iespējams paslēpties no karstuma, bet arī tāpēc, ka tur var atļauties "pieskarties" skaistumam.

triennale 

Mēbeles, rādītas pēc pasaules visslavenāko dizaineru projektiem, jūtās absolūti pašpārliecināti, jo atrodas savās mājās - pilsētā, kura nosaukuma sinonīms ir Dizains. Muzeja krājumā ir gan populārs Alesandro Mendini krēsls Poltrona Di Prust, gan piepūšamais Gaetano Peše krēsls UP, gan leģendārās dizaineres Gaetanas Aulenti vesela ekspozīcija ar oriģinālajiem vāzēm, taisītiem no murāna stikla, kā arī citiem mēbeļu priekšmetiem.

upprustaulentistol

Atsevišķais stends ir veltīts tikai leģendāram krēslam LC2 (Cassina). Un tur tas nav viens vienīgais, bet veseli 30 eksemplāri! Tapāt pievelk īpašu uzmanību Matteo Verčelloni stends (Magis). Bet Feručio Laviani stendā (Kartell) var uzklausīt informāciju par vispopulārāko krēslu mūsu gadsimta – Louis Ghost, no paša autora Filipa Starka.

lc2kartell

Starp citu, populārāko dizaineru video uzrunas par tādam tēmām kā nākotne, ekoloģija, attīstība, vienkārši neļauj vienaldzīgi pariet garām, un neizraisa nekādas šaubas par dizaineru patiesu un ģenialitāti.

magis

"Galvenais – nebaidieties no oriģinālām idejām. Rādiet mantas, uz kurām jo ilgāk skaties, jo labākas tās kļūst." (Patrīsija Urkiola)