Vidusjūras stils interjerā

Vidusjūras stils interjerā

2015. gada 10. augusts

Apmeklējot Franču Rivjēru un padzīvojot, Provansas reģionā, kur krastu apskalo Vidusjūra, bet pretī diženi slejas Alpu kalni, rodas milzīga vēlēšanās parunāt par vienu no populārākajiem interjera stiliem – kantri stilu. 

Kantri stils ir ļoti daudzveidīgs un daudzšķautņains stils, jo tas iekļauj sevī daudzus novirzienus. Jo, kas tad ir kantri – tas ir interjers noformēts tautiskā kolorītā, un katrā valstī tas ir savs.

Jebkuram kantri virzienam ir klasisks pamats: vai tas būtu angļu, vai franču, izņēmums ir tikai grieķu un itāļu novirziens. Piemēram, Itālijai būs raksturīgi: kaltas mēbeles, masīvkoka konjaka nokrāsas mēbeles, dzeltena-okera krāsu gamma, galda klāšanas tekstils, pītas mēbeles.

 provance provance 

Grieķijā galvenās īpatnības būs: pietiekoši rupja telpu apdare, terakota pelnu krāsas flīzes, krāsotas mēbeļu fasādes (pavirša krāsošana ar otiņu), vafeļu auduma tekstils, pītas mēbeles (daudz gaišāku toņu pinums).

provance provance

Francijai, un tāda paša kā reģions, Provansas nosaukuma stilam, raksturīgi būs: maigi pasteļkrāsas toņi, ziedu kompozīciju pārpilnība, rupjš sienu apmetums, ļoti daudz koka faktūru, mēbeļu izmantošana ar padilušu drapējumu, noberztu krāsu, viegli gaisīgi aizkari. Taču visus šos interjerus apvieno viens – tie tiek veidoti no jebkuras raksturīgas iezīmes, tādēļ, ka itāļu un franču dizaineri bija vienprātīgi uzskatos, ka kantri – tā ir atmiņu virkne, nevis tīrs stils. 

provance provance

Literatūrā bieži sastopams arī Kantri stils, ar nosaukumu Vidusjūras stils. Taču, lai kā arī nesauktu šo stilu, tas vienmēr nozīmēs interjeru, kas paredzēts atpūtai. Jo galvenais kantri stila interjera radīšanas uzdevums ir vitālas vides radīšana interjerā, kurā pirmajā vietā vienmēr būs dabiskais skaistums, kas izpaudīsies komfortā.