Kurš kur, bet Fine Design uz „krāmu tirgu”.

Kurš kur, bet Fine Design uz „krāmu tirgu”.

2016. gada 19. februāris

Interjeru dizaineri ir pastāvīgi krāmu tirdziņu apmeklētāji. Gan tie, kuri tikko uzsākuši savu karjeru, gan arī pasaules slavenākie dizaineri. Jo šajās vietās var atrast neparastus, neatkārtojamus un interesantus interjera priekšmetus. Priekšmetus ar vēsturi, retus un vērtīgus priekšmetus, kas interjerā ienesīs ekskluzivitāti un padarīs to īpašu. Un pavisam nav obligāti, lai Jūsu interjers būtu veidots klasiskā stilā, lai to varētu papildināt ar priekšmetu no krāmu tirgus. Interesanti atradumi teicami saskan arī ar mūsdienīgiem interjera priekšmetiem, neskatoties uz savu ievērojamo vecumu. 

baraholka

Šajā rakstā mēs apskatīsim vienu no populārākajiem Parīzes mūsdienu krāmu tirgiem – marché aux puces (kas tulkojumā no franču valodas nozīmē „blusu tirgus”) Porte de Clingancourt. Turklāt tulkojums ir burtisks. Tas viss tādēļ, ka tirgū pārdodamās pastāvēšanas norietā esošās mēbeles, bieži vien tiešām bijā pārpildītas ar blusām un citiem maziem kaitēkļiem.

baraholka baraholka

No kurienes un kādā veidā savā laikā šie tirgi parādījās? Kādreiz vecu lietu tirgotāji („atkritumu izvācēji”), kuri vāca vecas un nederīgas lietas, apvienojās vienkopus Parīzes ziemeļos. Pie viņiem labprāt piestāja garāmbraucēji no visiem apkārtējiem Parīzes 18.apgabala kvartāliem – aprunāties, apbrīnot senas lietas un visbeidzot aiznest mājās kādu eksotisku lietiņu. Pakāpeniski visādu šķietami nevajadzīgu, bet interesantu lietu pārdošana izplatījās un pat deva nosaukumu veselam tirdzniecības novirzienam.

baraholka baraholka

1841.gadā vecu lietu tirgotāji aizņēma jau dažus kvartālus, un šis gads tiek uzskatīts par gadu, kad radās vislielākais Parīzes krāmu tirgus – Porte de Clingancourt. 1925.gadā septiņdesmit pazīstamākie antikvariātu īpašnieki apvienojās un iznomāja zemi, uz kuras uzcēla patstāvīgus paviljonus. Tā radās antikvariāta tirgus Bairons, mākslinieciskākais un galvenais no septiņiem tirgiem, kas apvienoti vienotā nosaukumā „Klinjankūrs”.

baraholka

Šodien tie jau ir 220 paviljoni, kas ir atvēti tikai sestdienās, svētdienās un pirmdienās.

 baraholka baraholka

Un, ja Jūs nolemsiet apmeklēt šo vai kādu citu no krāmu tirgiem un savai mājai iegādāties unikālu un retu priekšmetu, tad atcerieties, te ne tikai drīkst, bet pat pieņemts kaulēties!