Bērna istabas dekors ar savām rokām

Bērna istabas dekors ar savām rokām

2015. gada 22. septembris

Lai padarītu interjeru daudz personīgāku un daudz mājīgāku mēs bieži vien izmantojam kaut kādus interjera priekšmetus, kuri ir mūsu dzīvē jau daudzus gadus, un kuriem ir sava vēsture, vai arī aizpildām telpu ar mums dārgām fotogrāfijām, kuras glabā atmiņā brīnišķīgus momentus. Bet vēl ir viens veids kā pievienot telpai dvēseli – tas ir izgatavot savām rokām kaut ko speciāli konkrētajam interjeram, un tādā veidā ielikt daļiņu sevis ne tikai šajā priekšmetā, bet arī telpā kopumā.  

Šajā rakstā vēlos parādīt dažas idejas lietām, ko mēs varam izgatavot paši un kā vienkārši varam izgreznot istabu un pievienot tai individualitāti. Konkrēti, pastāstīsim, kā var izdekorēt dažādus aksesuārus bērnistabai.

1. Glezna no saldējuma kociņiem.

Lai izgreznotu sienu ar šādu spilgtu gleznu, mums būs nepieciešams tikai koka rāmītis, saldējuma kociņu iepakojums, akrila krāsas, līme un laka. Sākumā izvēlieties krāsas, kuras piestāvēs jūsu telpai. Pēc tam nokrāsojiet kociņus šajās krāsās, un kad krāsas izžūs, pielāgojiet tos pēc rāmīša izmēra, pielīmējiet. Pēc tam, krāsas nostiprināšanai, pārklājiet visu ar laku. Glezna gatava!

picture

Bet izveidošanas tehnika ir tik vienkārša, ka to var veikt kopā ar bērnu!

2. Jūras noskaņojums.

Lai pievienotu bērnistabai jūras toņus, var izmantot dekupāžas tehniku. Mēs, piemēram, nolēmām izdekorēt sienas pulksteni un foto rāmīti, izmantojot šo metodi. Šim nolūkam atkal būs vajadzīgs: pamatne pulkstenim un pats pulksteņa mehānisms ar cipariem un rādītājiem, rīsu papīrs ar jūras ainavu, PVA līme, akrila krāsas, laka, pamatne fotogrāfijām un dažas jūras tematikas uzlīmes.

clock

Pulksteņa dekorēšanai sākumā izgriezīsim jūras ainavu un pielīmēsim ar PVA līmes palīdzību uz pulksteņa pamatnes. Kad līme izžūs, ar akrila krāsu palīdzību piezīmējam fonu un debesis. Pēc tam visu finālā pārklājam ar laku, pielīmējam ciparus un piestiprinām mehānismu ar rādītājiem. Ieliekam bateriju, un laiks sāk savu skrējienu!

Tādā veidā mēs dekorējam arī rāmīti fotogrāfijām, bet augšpusē daudz apjomīgākam efektam pievienojam uzlīmes ar jūras tematiku. 

frame diy

3. Galda lampa „Braucam!”

Tālāk mēs pastāstīsim, kā vienkāršu naktslampu, kura atrodas pie gultas, var padarīt par priecīgu un unikālu interjera priekšmetu. Šim nolūkam būs vajadzīga parastā galda lampa ar apaļu baltu abažūru, melna krāsa, krāsotāju līmlente, mazas rotaļu automašīnas un līme.

lamp

Lai izveidotu trasi, nepieciešams noteikt joslu platumu, pēc tam visapkārt gar malu, lai būtu akurātāk, uzlīmēt līmlenti un nokrāsot ar melno akrila krāsu. Kad krāsa izžūst, noņemam līmlenti un izvietojam mazās mašīniņas pa trasi, fiksējot tās ar noturīgu līmi.

4. Austrumu pasaka.

Ja līdz šim mēs radījām priekšmetus zēna istabā, tad tagad parādīsim, kā ieviest košus akcentus meitenes istabā un paveikt to ar savām rokām. Konkrētāk, mēs pieskarsimies austrumu tematikai ar tās siltajiem ziediem, garšvielām un maigiem plūstošiem ornamentiem. Sākumā paņemsim koka rāmīti, kas paredzēts fotogrāfijām pie sienas, un izmantojot salvešu tehniku, pārvērtīsim to košā rāmītī kādam spilgtam dzīves momentam. Šim nolūkam būs vajadzīgs pats rāmītis, salvetes ar austrumu manierē veidotiem zīmējumiem un ornamentiem, PVA līme, tirkīza un terakota akrila krāsas un laka finiša pārklājumam. Izgriežam salvešu zīmējumus dažādās daļās un sastādām no tām kompozīciju, it kā raibā stilā. Pēc tam izkrāsojam rāmīša iekšējo daļu un ārējo daļu ar akrila krāsu. Kad viss izžūs, pārklājam ar laku. Atliek tikai piemeklēt fotogrāfijas. 

frame

Bet, lai šāds rāmītis nebūtu vientuļš, tam var pieskaņot un uzšūt spilvendrānu vai dekoratīvu spilventiņu, izmantojot audumu, kura tonis ir tuvs krāsu gammai.

diy

Tomēr, ja jums ir laiks un vēlēšanās, bez šiem aksesuāriem, var izdekorēt arī kādu mēbeļu priekšmetu, piemēram, vecu tabureti, kurai jaunu dzīvi iedvesuši Fine Design dekoratori, izmantojot tās pašas salvetes, PVA līmi, akrila krāsu, laku un dekoratīvās pērlītes.  

Šim nolūkam, apstrādātu un sagatavotu taburetes virsmu krāsojam, pēc tam izdalām atsevišķas zonas, izmantojot salvetes ar ornamentiem un pielīmējam tās ar PVA līmes palīdzību, bet kad līme izžūst, lai krāsu nostiprinātu pārklāj dekupāžai ar vairāku slāņu laku. Un pēdējais akcents – zelta pērlītes, kas pielīmētas uz taburetes kājām. 

chair chair

Nobeigumā gribētos visiem novēlēt – radiet, dekorējiet, restaurējiet, dodiet saviem priekšmetiem jaunu dzīvi, bet no jauniem, bezpersoniskiem, izveidojiet lietas ar ideju, ar dvēseli, kas atšķirsies no visām pārējām, un pats galvenais, vienmēr izskatīsies oriģināli un atgādinās par pašu svarīgāko!