Helsinki – 2012 gada pasaules dizaina galvaspilsēta

Helsinki – 2012 gada pasaules dizaina galvaspilsēta

2012. gada 11. jūnijs

Izlasot Design District Week, kas tika norisināta no 7. līdz 10. 2012. gada jūnijam Helsinkos, ieplānoto pasākumu programmu, Fine Design devās redzēt savām acīm  Alvara Aalto projektētus arhitektūras objektus, kā arī citus pasaules slavenos dizaina šedevrus.

 

Vislabāk to īstenot bija dizaina Muzejā, kur tika piedāvāta somu dizaina ekspozīcija no 1800. gadu sākuma līdz pat mūsdienām. Pagājušā gadsimta vidus interjera fotogrāfijas uz sienām,  mēbeles no tādiem dizaineriem, kā Eero Aarnio, Alvara Aalto, bija kā no interjera dizaina pēdēja žurnāla izdevuma lapām nākušas. Tāpēc kā lakoniskums, līniju asums un funkcionalitāte, kas ir raksturīgi visam mūsdienu Skandināvijas dizainam kopumā, tā ir vienkāršība, kas robežojās ar pilnību.

Un, pastaigājoties pa Design District kvartāliem un apciemojot tā daudzveidīgos  mēbeļu un interjera veikalus, tādus kā Marimekko, Iitala, Arabia un citus, Fine Design ir personīgi pārliecinājies, kā visu muzejā redzēto var bez liekām problēmām iegādāties sev īpašumā.